Czy potrzebni są certyfikowani programiści aplikacji Laravel?

Czy potrzebni są certyfikowani programiści aplikacji Laravel?

Szkolenia, certyfikaty – jedni twierdzą, że są niepotrzebne, ponieważ z powodzeniem mogą je zastąpić praktyczne umiejętności oraz doświadczenie. Inni natomiast podchodzą do tematu z entuzjazmem. Im więcej ukończonych szkoleń i certyfikatów, tym lepiej – zarazem dla firmy, jak i dla pracownika, który może takimi dokumentami pochwalić się w swoim CV… Dlaczego? Bo świadczy o jego profesjonalizmie? O zainteresowaniu własnym rozwojem i poszerzaniu wiedzy oraz umiejętności? A może właśnie takiego szkoleniowego podejścia wymaga własna strategia biznesowa, bo przecież w biznes należy również inwestować? Tak czy siak, warto zadać sobie pytanie, czy potrzebni są certyfikowani programiści aplikacji Laravel? I gdzie taki certyfikat można zdobyć?

Dlaczego Laravel?

Strategia biznesowa developera wymaga stosowania różnych rozwiązań. Dlaczego? Ponieważ należy ją dostosować do oczekiwań klientów. I najważniejsze jest to, jakiej strategii i jakich działań oczekują klienci. Strona WWW nie zawsze może być zrealizowana za pomocą gotowego rozwiązania, gdyż istniejący skrypt CMS lub sklep internetowy nie mają wszystkich funkcji, które potrzebuje klient, by jego firma mogła w pełni działać. Taka sytuacja wymusza inne rozwiązania na przykład utworzenie dedykowanego systemu. Można wtedy użyć obecnie najbardziej popularnego frameworka, jakim jest Laravel.

Bo szczęśliwi developerzy tworzą najlepszy kod…”

Tak brzmi motto twórców aplikacji Laravel, która z założenia miała być efektywna i wygodna. Dlatego program daje typowe funkcje, jakie developerzy wykorzystują podczas pisania stron internetowych (uwierzytelnianie, routing, sesje czy cache’owanie) oraz ma bardzo elegancką składnię. Developer ma podany na tacy komfort pracy oraz funkcjonalność aplikacji, którą doceni początkujący i zaawansowany programista. Sama nauka tego frameworka pozwala poszerzyć wiedzę o innych zdobyczach technologiach IT: Ruby on Rails, ASP.NET MVC i Sinatry. A aplikacja opiera się na frameworku Symfony. Poza tym Laravel jest jednym z najpopularniejszych frameworków języka PHP. Wyjątkowo elegancka i ekspresywna składnia Laravela sprawia, że praca staje się przyjemna i bardzo kreatywna. Laravel posiada też bogatą dokumentację, rozwiniętą społeczność oraz pomoc w postaci Laracast, dzięki temu – nawet najbardziej skomplikowane i nietypowe zamówienia szybko są realizowane i w zasadzie produkty finalne nie mają błędów. Dlatego coraz chętniej budowane są strony WWW w oparciu o Laravela.

Certified Laravel Developer – komu to jest potrzebne?

Twórcy tego popularnego frameworka w 2017 roku ogłosili pierwszy egzamin certyfikacyjny Laravel. Owy egzamin jest potwierdzeniem umiejętności i znajomości aplikacji Laravel. Sprawdza w ten sposób też wiedzę programistów, jaka jest niezbędna, by powstawały – przy użyciu framework’a Laravel – nowe, ciekawe strony internetowe czy potrzebne aplikacje. Egzamin certyfikacyjny powinni zdać programiści, którzy dobrze rozumieją i potrafią pracować na poszczególnych wersjach Laravela, stosując przy tym najlepsze znane praktyki. Certified Laravel Developer oznacza więc po prostu potwierdzenie dobrej znajomości aplikacji Laravel i na pewno jest krokiem w rozwoju kariery developera. Ponadto programista Laravel, który posiada certyfikat jest niezbędny w wielu firmach, gdyż gwarantuje klientowi, iż współpracuje on z ekspertem w tej dziedzinie. Egzamin zdaje się on-line, a wszelkie niezbędne, choć skąd inąd skąpe informacje są tu: https://certification.laravel.com.

Co zrobić, by zdać egzamin certyfikacyjny z Laravela?

Egzamin certyfikacyjny Laravela jest jakby owiany mgłą tajemnicy. W zasadzie bowiem jest bardzo mało dostępnych o nim informacji. Nie ma też żadnych poradników, brakuje przykładowych pytań. Jedno jest pewne, aby zdać ten egzamin, developer musi poświęcić wiele czasu, żeby się nauczyć Laravela. Powinien jednak jak najwięcej budować aplikacji, stron WWW, znać bardzo dobrze pełną dokumentację techniczną aplikacji. Zaletą takiego procesu certyfikacji na pewno jest to, że developer ma doskonałe narzędzie do nauki i może w pełni poznać framework Laravel.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *