Tworzenie aplikacji dla firm tylko z frameworkiem Laravel?
Tworzenie aplikacji dla firm tylko z frameworkiem Laravel? Dlaczego? Czy są istotne ku temu powody, a jeśli tak, to jakie? O tym, że branża programistyczna zakochała się w Laravelu, już wiadomo. Niewątpliwym plusem tego programu jest to, że framework sprawdza się choćby w przypadku rozbudowanych i dość skomplikowanych stron z takimi funkcjami, jak: rejestracja, wewnętrzne wiadomości, fora czy zdefiniowane profile dla użytkowników. Laravel świetnie funkcjonuje ze stronami, które potrzebują elastycznego frameworka.
Laravel w aplikacjach dla firm
Laravel jest zdecydowanie elastycznym, open-sourcowym frameworkiem PHP. Jego pierwsza wersja pojawiła się na rynku w 2011 roku. Posiada korzystną – patrząc z długoterminowej perspektywy – strukturę kodu. Dlaczego? Ponieważ wszystkie aktualizacje aplikacji można wprowadzić w łatwy sposób. Podczas korzystania z Laravela, nie trzeba używać pluginów, by wprowadzić określone funkcjonalności na swojej stronie. Laravel umożliwia bezpośrednie wkodowanie owych opcji do kodu źródłowego. Dzięki temu realizacja projektu pozostaje prosta, a także bardziej efektywna.
Dlaczego firmy wolą Laravel?
Wybór frameworka PHP takiego jak Laravel, czy też CMS z WordPress’em zależy przede wszystkim od celów biznesowych. Warto zadać sobie na początku pytanie, czy projektowana strona będzie wymagała wprowadzania zmian w istniejący content? Czy powinna mieć możliwość blogowania, zaktualizowania portfolio, a także publikowania regularnych newsów? A może też na stronię będą stosowane loginy użytkowników, autoryzacja i ich profile? Są to ściśle określone funkcjonalności. A Laravel jest do nich bardzo dobrze dostosowany.
Inne korzyści z pracy z Laravelem
Laravel w swojej ofercie ma wiele innych, znaczących dla samych developerów jak i użytkowników aplikacji korzyści.
Po pierwsze jest to bardzo duża elastyczność, jaką niesie ze sobą ten PHP framework, co pozwala znaleźć indywidualne rozwiązania dopasowane do celów oraz struktury tworzonej aplikacji. Określone paczki frameworka umożliwiają swobodną personalizację zgodną z konkretnymi wymaganiami biznesowymi. Z Laravelem jest także bardzo łatwe integrowanie aplikacji stron trzecich.
Po drugie jest to bezpieczna autoryzacja, którą można zaimplementować dzięki konkretnym funkcjonalnościom. I tak powstaje bezpieczna strefa, do której nieautoryzowane osoby nie mają dostępu. Odpowiednie treści zyskują więc ochronę. Jak wynika z raportu Positive Technologies – 100% internetowych aplikacji ma minimum jeden element, który z punktu widzenia bezpieczeństwa jest wrażliwy. Natomiast 85% stron stanowi zagrożenie dla ich użytkowników. Warto wiedzieć również, że Laravel posiada systemy ochronne, które stanowią zabezpieczenie przed atakami XSS – Cross-site Scripting, CSRF – Cross-site Request Forgery oraz SQL.
Po trzecie – integracja usług mailowych, która stanowi zasadnicze wymaganie każdej aplikacji, jaka jest tworzona dla firm. Usługi mailowe to regularna komunikacja, bez której trudno jest istnieć jakiejkolwiek organizacji. Dzięki Laravelowi można wprowadzić oparte o chmurę, funkcjonujące na wielu kanałach usługi mailingowe.
Po czwarte jest to faster time to market, czyli szybsze wprowadzenie produktu do obrotu. Cykl rozwoju frameworka Laravel jest zwyczajnie szybki, co ma wpływ na sprawny przebieg procesu tworzenia aplikacji dla firm. Framework posiada też rozbudowany zestaw bibliotek, czyli jest tu wielkie bogactwo różnych funkcjonalności. To znowu przekłada się na stworzenie wysokiej jakości user experience. Jednym słowem Laravel daje więcej możliwości w krótszym czasie.
Po piąte wsparcie MVC, dzięki czemu developerzy otrzymują wiele dodatkowych, wbudowanych już funkcji. Mogą też z powodzeniem i łatwo rozwijać aplikacje, które są na różnym stopniu zaawansowania.
Po szóste – co jest bardzo ważne z punktu ekonomicznego – mniejsza inwestycja, a większe zyski. Każda firma ma określony budżet. Laravel dostosowuje się i ma za zadanie rozwijać rozwiązania biznesowe w dowolnym zakresie finansowym. Stworzywszy aplikację w Laravelu, programista otrzymuje możliwość ponownego wykorzystania raz napisanego kodu. W ten sposób można korzystać z istniejących modułów. Poza tym Laravel ma rozbudowane możliwości personalizacji oraz skalowalności. A to umożliwia większy zwrot inwestycji i zyski.
Po siódme Laravel to framework przyszłości, ponieważ daje długoterminową perspektywę rozwoju aplikacji. Laravel bardzo szybko dostosowuje się do aktualnych trendów. Nie są mu obce zmiany na rynku. A to pozwoli na szybką aktualizację aplikacji, co docenią pracownicy i klienci.
Dodaj komentarz